Jeden lakier samochodowy. Wiele możliwości.

Autor: Sklep Carlakier Kategoria: Blog Data: sierpień 31, 2016 0 Ilość komentarzy 1837 Wyświeleń

Praca lakiernika jest ściśle związana z pojęciem kreatywności. To właśnie umiejętność nieszablonowego myślenia i duża wyobraźnia sprawiają, że lakierowane elementy zapierają dech w piersi. Lakiery samochodowe mają olbrzymi wpływ na ostateczny wygląd odnawianego obiektu – mogą zmienić zwykły przedmiot w piękny unikat dając jego właścicielowi poczucie wyjątkowości i luksusu.

Obecnie lakiernicy mają do dyspozycji produkty najnowszej technologii, a każdy z nich został opracowany w odpowiedzi na specyficzne potrzeby. Gama produktów obejmuje materiały dedykowane konkretnym podłożom, warunkom pracy, warunkom klimatycznym, jak również produkty wspierające – np. preferowaną metodę lakierowania. Sposoby wykorzystania innowacyjnych produktów w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami nie mają granic.

Lakierowanie bez granic

Nie ma rzeczy niemożliwych. Innowacyjne lakiery w połączeniu z zaawansowanymi technikami aplikacji pozwalają na realizację nawet najbardziej niewiarygodnych projektów. Obecnie lakiernicy mogą korzystać z szeregu różnych technik – zarówno tradycyjnych metod malowania, jak i nowatorskich rozwiązań pozwalających osiągać nowe efekty. Przy pomocy gumowego skrobaka i pędzla możemy osiągnąć wspaniały efekt drewna. Takie rozwiązanie może przypaść do gustu, na przykład właścicielom firm zajmujących się stolarstwem. Pomalowane w ten sposób samochody służbowe z pewnością przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Innym ciekawym efektem są krople wody. Zamierzony efekt można uzyskać w kilku krokach. Najpierw aplikujemy lakier bazowy (najlepiej w kolorystyce o średniej tonacji), następnie spryskujemy karoserię wodą. Średnica dyszy pistoletu powinna wynosić 1,4 - 1,5 mm, ciśnienie ustawiamy pomiędzy 0,2 a 0,5 bara. Po osiągnięciu pożądanego wzoru, na krople wody aplikujemy ciemny lakier z jednej strony, a następnie jasny lakier (biały lub srebrny) z drugiej strony. Kąt aplikacji powinien być duży. Po wyschnięciu lakieru i wody aplikujemy 2 warstwy dwukomponentowego lakieru bezbarwnego. Po kilku dniach delikatnie szlifujemy i ponownie aplikujemy lakier bezbarwny. Dla osób zaczynających swoją przygodę z lakierowaniem kreatywnym łatwą, a zarazem bardzo efektywną metodą jest stosowanie folii. Przykładając folię do jeszcze mokrej warstwy lakieru „zdejmujemy” jej fragmenty tworząc, np. efekt marmuru. Odwrotnym procesem jest „nakładanie” lakieru przy pomocy folii, która staje się wtedy aplikatorem. Uzyskane w ten sposób wzory są wypukłe. To jedynie niektóre ze stosowanych metod - istnieje wiele możliwości modyfikacji tych technik, tworząc nowe, nadzwyczajne efekty.

Drewno z efektem

Coraz bardziej popularnym trendem jest wykorzystywanie lakierów samochodowych do renowacji mebli. Najłatwiejszymi do odnowy tą metodą są meble i akcesoria wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych, jednak coraz częściej podejmowane są próby renowacji mebli wykonanych z drewna. Chociaż nie każde materiały lakiernicze będą odpowiednie do aplikacji na drewno i chociaż nie każde drewno będzie się nadawało do pokrycia lakierem samochodowym miłośnicy efektownych wykończeń nie poddają się. W internecie krąży wiele zdjęć odrestaurowanych kredensów i szafek, które są pokryte lakierami o wysokim połysku. Stosując lakiery z efektem możemy osiągnąć niezwykłe rezultaty imitujące np. kamień naturalny, czy przy wykorzystaniu folii - wspomniany wcześniej efekt marmuru. Meble pomalowane lakierem z efektem perły z pewnością będą wyróżniały się na tle tradycyjnie urządzonego wnętrza. Renowacja wyposażenia domowego wymaga jednak dużego doświadczenia i wprawy. Aplikacja lakieru na elementy mebli różni się od renowacji karoserii samochodowej. Trzeba również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża przed przystąpieniem do pracy. Jeśli nie mają Państwo doświadczenia w tego typu pracach najlepiej skontaktować się z dystrybutorem lakierów, który pomoże osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Jednym z przedmiotów często odnawianym przy pomocy lakierów samochodowych są gitary. Dotyczy to zwłaszcza instrumentów, na których gramy nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Zwykła farba może szybko ulec zniszczeniu, zwłaszcza gdy często narażamy ją na zmiany otoczenia i temperatury. Lakiery samochodowe są przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych i trudno je uszkodzić. Osoby podejmujące się lakierowania instrumentów powinny pamiętać, że aplikowane warstwy powinny być bardzo cienkie. Ciężka warstwa lakieru może spowodować zmiany w brzmieniu instrumentu.

Praca lakiernika polega przede wszystkim na renowacji uszkodzonej warstwy lakieru na samochodzie. Klient oczekuje, że jego auto będzie wyglądało nieskazitelnie. Idealnie dopasowany kolor zakryje niedoskonałości i nikt nie będzie w stanie stwierdzić, że pojazd był naprawiany. Jednak w dzisiejszych czasach klient coraz częściej poszukuje sposobu żeby się wyróżnić, spełnić swoje marzenia o przyciągającym wzrok kolorze karoserii, pochwalić się designerską grafiką na swoim motorze czy chociażby zaskoczyć znajomych jedynym w swoim rodzaju meblem. W świecie masowej produkcji coraz ciężej pozostać wyjątkowym. Właśnie z tego powodu producenci samochodów tworzą nowe kolory lakierów o zaskakujących efektach. Konsumenci oczekują nowatorskich rozwiązań, które będą spełniać ich wymagające oczekiwania.Opinie


zostaw komentarz